Klub Seniora w Dąbrowie już działa. Zapraszamy Seniorów na zajęcia    *  *  *   Program Maluch + - jest dofinansowanie, jest decyzja - budujemy żłobek w obiekcie po Gimnazjum w Żelaznej.

Dziś jest: poniedziałek, 22-10-2018
Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysława

 

Kolorowy i długi korowód bajecznie przystrojonych pojazdów wszelkiej maści, a w nich uśmiechniętych mieszkańców Wrzosek, w niedzielne wczesne popołudnie na kilkanaście minut wstrzymał ruch na głównej ulicy wsi. Nikt się jednak nie denerwował, zajęty raczej podziwianiem tego, jak imponująco wszystko zostało zorganizowane.
Jubileuszowej mszy św. przewodniczył ks. Arcybiskup Alfons Nossol. Srebrny Jubileusz poświęcenia Kościoła to wielkie wydarzenie dla społeczności lokalnej. W połączeniu ze Świętem Plonów niedzielna fiesta połączyła parafian nie tylko z sołectwa Wrzoski.
 „Wszystkie ulice prowadzą do Kościoła…” – powtarzał ks. Hubert Łysy, proboszcz miejscowej parafii. I bezsprzecznie tak właśnie tutaj jest – każda ulica wsi całym sercem zaangażowała się w przystrajanie swoich posesji, udział w korowodzie oraz  w organizację i inscenizację tego wydarzenia. Bogactwo pomysłów, wielobarwnych strojów, udekorowanych pojazdów, radosnych uśmiechów i genialnych występów tychże parafian trudno wyrazić słowami.
Na nudę nie było czasu, atrakcja goniła atrakcję. Obejrzeliśmy więc i posłuchali występ wysokiej klasy śpiewaczki operowej Moniki Piechaczek – urodzonej i niegdyś mieszkającej we Wrzoskach, popis wokalny Moniki Morki czy Wielkie Show – Taniec z Gwiazdami, gdzie w roli Wielkich Gwiazd wystąpili prawdziwi Wrzoskowi Gwiazdorzy, np. radny Marek Wocka, czy sołtys Piotr Fikus. Całą imprezę przeplatało wspólne śpiewanie pieśni i  scenki teatralne ukazujące historię  istnienia kościoła.
 

 

 

Data publikacji: 11-09-2013 08:04
Data modyfikacji:
 11-09-2013 14:21
Opublikował: Katarzyna Gołębiowska-Jarek
Modyfikował: Katarzyna Gołębiowska-Jarek
Powrót do poprzedniej strony »