Dziś jest: poniedziałek, 20-11-2017
Data publikacji: 15-07-2013 12:22 Opublikował: Katarzyna Gołębiowska-Jarek

Mariola Wieczorek nowym sołtysem Niewodnik

DSC_0302.jpeg

W dniu 14 lipca 2013 roku w Niewodnikach przeprowadzono wybory nowych władz sołectwa. Dotychczasowy sołtys, Pan Rafał Lyga w dniu 25 lipca br. kończy swoją czteroletnią kadencję. Zgodnie z postanowieniami statutu sołectwa, przed zakończeniem  kadencji przeprowadza się wybory nowego sołtysa i rady sołeckiej. Wybory cieszyły się znaczną frekwencją mieszkańców. Do funkcji sołtysa startował tylko jeden kandydat, Pani Mariola Wieczorek. Wyborcy obdarzyli ją bardzo dużym zaufaniem, bowiem otrzymała 85 % ważnie oddanych głosów. Kadencja nowo wybranego sołtysa rozpoczyna się w dniu 26 lipca 2013 roku i trwać będzie przez okres czterech lat, do 25 lipca 2017 roku. Do rady sołeckiej kandydowało pięciu mieszkańców. W skład rady sołeckiej zostali wybrani Pani Karolina Lyga oraz Panowie :Krystian Glomb, Jan Iwański, Helmut Niestrój oraz Bernard Lachnik. Kadencja rady sołeckiej jest równa kadencji nowego sołtysa.
Sekretarz Gminy Rudolf Szymainda