Dziś jest: niedziela, 19-11-2017
Imieniny: Elżbiety, Faustyny, Pawła
Data publikacji: 09-07-2013 15:47 Opublikował: Katarzyna Gołębiowska-Jarek

Zaproszenie po odbiór bezpłatnego egzemplarza

Partnerstwo Borów Niemodlińskich zaprasza mieszkańców naszej gminy do odbioru najnowszej książki pt.: "28'. Historia Borów Niemodlińskich". Publikację można pozyskać w siedzibie w Niemodlinie, przy ul. Bohaterów Powstań Śląskich 34. Książka jest bezpłatna.
Cyt." 28’ 28 minut. Geograficzna długość, na której rozpięte są granice Borów Niemodlińskich. Pomiędzy Kopicami na 28. minucie 17. południka a Boguszycami na 56. minucie. 28 minut to również umowny wyłom w historii, owo przesunięcie wskazówek zegara, niespełna półgodzinne, które ukształtowało swoisty fenomen miejsca zwanego dziś Bory Niemodlińskie. Puszcza, Przesieka i wcześniej przestrzeń, gdzie nie było lasu. Dumne aż 28 minut w 24-godzinnej historii Śląska, pogranicza polsko-czeskiego, niegdyś polsko-niemieckiego. A wśród nich tak znaczące sekundy Pücklerów, Praschmów, Prószkowskich, Burghaussów czy Wichelhausów. Czas i przestrzeń Borów Niemodlińskich. Dużo? Mało? 28 minut odmierzonych przez przyrodę, miejsca i historię ludzi lasu, których zapis stanowi niniejsza książka"

całość.jpeg