Zanim odpalisz petardę   pomyśl o zwierzętach domowych !!   *  *  * 24 grudnia 2018 roku Urząd Gminy Dąbrowa będzie nieczynny  *  *  *

Dziś jest: piątek, 14-12-2018
Imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny

Nowy sołtys w Siedliskach

soltyssiedliskGrabarz.jpeg

Pan Czesław Grabarz od 7 lipca nowym sołtysem Siedlisk. W dniu 7 lipca br. w Siedliskch przeprowadzono wybory nowych władz sołectwa, z powodu  rezygnacji poprzedniego sołtysa. Wybory cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Na funkcję sołtysa startowało dwóch kandydatów. W wyniku tajnego głosowania zwycięzca otrzymał ponad 63% oddanych głosów, a więc wygrana była znacząca.
Nowy sołtys będzie pełnił swoją funkcję od 7 lipca 2013 roku do 6 lipca 2017 roku, a więc przez okres 4 lat.
W wyborach do rady sołeckiej kandydowało pięciu mieszkańców. Zatem z góry było wiadome, że wszyscy kandydaci wejdą w skład rady sołeckiej. Po głosowaniu okazało się, że wszyscy kandydaci otrzymali niezwykle wysokie poparcie, bo od 93 do 100 % ważnie oddanych głosów. Niebywale rzadki  to  przypadek, tak dużego zaufania dla nowej rady soleckiej. W skład rady sołeckiej weszli Panie Słodkowska Maria, Suska Małgorzata i Utko Jolanta oraz  Panowie: Konwacki Przemysław, Pędlowski Władysław. Przewodniczącego rady sołeckiej wybierze rada w dowolny dla siebie  sposób. Sołtys na piśmie zawiadamia, Wójta  kogo rada sołecka wybrała na przewodniczącego. Jest to ważne dla organów gminy, bowiem w razie niemożności pełnienia funkcji przez wybranego sołtysa, wówczas pełniącym obowiązki  sołtysa, zostaje przewodniczący rady sołeckiej.


sekretarz gminy rudolf szymainda

Data publikacji: 08-07-2013 14:04
Data modyfikacji:
 08-07-2013 14:04
Opublikował: Grzegorz Jeziorański
Modyfikował: Grzegorz Jeziorański
Powrót do poprzedniej strony »