Dziś jest: sobota, 19-08-2017
Imieniny: Emilii, Julinana, Konstancji
Data publikacji: 29-04-2011 14:47 Opublikował: Katarzyna Gołębiowska-Jarek

Wrzosola 2011 już za nami.

W minioną sobotę 9 kwietnia 2011r. w Parafii św. Józefa we Wrzoskach odbył się po raz dziewiąty przegląd scholii liturgicznych - "Wrzosola 2011". Do Wrzosek zawitało 12 grup młodych miłośników pieśni sakralnych, czyli mniej więcej jedna czwarta schol działających w diecezji opolskiej. Przegląd miał charakter spotkania śpiewaczego, w formie warsztatów muzycznych. Rozpoczął się wspólnymi ćwiczeniami, następnie została odprawiona Msza Święta. Bezpośrednio po niej rozpoczęła się rywalizacja zespołów. Każda grupa zaprezentowała jeden śpiew gregoriański, obowiązkową pieśń: "Oto dzień, w którym Pan nasz zmartwychwstał” oraz jeden utwór dowolny. Poziom wykonania pieśni był bardzo zróżnicowany. Niektórzy śpiewacy zdobywali dopiero pierwsze konkursowe szlify, ale wielu prezentowało wysoki poziom artystyczny. Zmagania oceniało jury złożone ze studentów muzykologii, nowego kierunku otwartego na wydziale teologicznym Uniwersytetu Opolskiego.

Oprócz dyplomów za miejsca na podium wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki ufundowane przez Wójta Gminy Dąbrowa oraz pamiątkową prymulkę. Prowadzący przegląd, ks. Grzegorz Poźniak zapowiedział, iż przyszłoroczna jubileuszowa X „Wrzosola” odbędzie się w Wielki Czwartek w Opolskiej Katedrze, gdyż takie jest życzenie Ks. Biskupa Andrzeja Czai, a do Wrzosek powróci w 2013 r..

Klasyfikacja zwycięzców:
I miejsce schola z Domecka