Klub Seniora w Dąbrowie już działa. Zapraszamy Seniorów na zajęcia    *  *  *   Program Maluch + - jest dofinansowanie, jest decyzja - budujemy żłobek w obiekcie po Gimnazjum w Żelaznej.

Dziś jest: niedziela, 21-10-2018
Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Praktyczna edukacja w Naroku

Za nami IX Gminny Konkurs Ekologiczny, tradycyjnie już organizowany przez dyrektor Publicznego Przedszkola w Naroku, Gizelę Przybyłę. Tradycyjnie już, przeprowadzony został bardzo sprawnie i niemal w rodzinnej atmosferze, a uczestniczyły w nim dzieci z wszystkich przedszkoli w Gminie Dąbrowa. Narok-pp-2013-05-07.jpeg
Tym razem konkurs przebiegał pod hasłem „Byliny - skalne rośliny” - ziołowy ogródek św. Franciszka z Asyżu. Każde przedszkole reprezentowało po troje dzieci z grup najstarszych, które do Naroka przyjechały ze swoimi opiekunami. Drużyny miały przygotować florystyczno-ziołowe obrazy, charakterystyczne dla poszczególnych pór roku. Wszystkie prace zamieszczono w przedszkolnej galerii.

Cukierki, czyli punkty

Konkurs miał dwa etapy. Teoretyczny, w którym maluchy odpowiadały na pytania, oraz praktyczny, zorganizowany w przedszkolnym ogrodzie. Nagrodą za prawidłowe odpowiedzi były cukierki, które przedszkolaki wrzucały do podarowanych im wcześniej woreczków. Wygrywał ten zespół, którego dzieciaki uzbierały najwięcej słodkości. Zapewne nikogo nie zdziwimy, że rywalizacja była szalenie wyrównana i toczyła się na najwyższym poziomie wiedzy prezentowanej przez nasze pociechy. Przedszkolaki sporo wiedziały o rozpytywanych lawendach, estragonach, rozmarynach, oregano, tymianku, szałwii czy mięcie. Nie dziwmy się więc, że prowadzący konkurs dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół i Przedszkoli Janusz Staszowski oraz leśniczy rewiru Narok Franciszek Okrzyński (obaj w jury) ogłosili zwycięstwo wszystkich przedszkolaków. Pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe dzieciom oraz ich opiekunom wręczył obecny podczas konkursu Wójt Gminy Dąbrowa, Marek Leja.

Rodzinnie, edukacyjnie
i... smacznie

Za wspaniałą edukacyjną zabawę i smaczny poczęstunek szczególne podziękowania należą się dyrektor PP w Naroku Gizeli Przybyle oraz wszystkim jej pracownikom, którzy kolejny raz pokazali, że imprezy można organizować na najwyższym poziomie. A jeśli przy okazji to wspaniały moment do nauki (dla dzieci i dorosłych), to tylko lepiej.
Za rok zapraszamy do przedszkola w Naroku na jubileuszowy X Konkurs Ekologiczny. - Tematu jeszcze nie zdradzę, bo go nie znam, ale obiecuję, że wymyślimy coś ekstra! - zapewniła Gizela Przybyła.
(red) 

Data publikacji: 07-05-2013 10:35
Data modyfikacji:
 07-05-2013 10:44
Opublikował: Grzegorz Jeziorański
Modyfikował: Grzegorz Jeziorański
Powrót do poprzedniej strony »