Zanim odpalisz petardę   pomyśl o zwierzętach domowych !!   *  *  * 24 grudnia 2018 roku Urząd Gminy Dąbrowa będzie nieczynny  *  *  *

Dziś jest: sobota, 15-12-2018
Imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny

Wizyta Delegacji Gminy Dąbrowa w Lengede_2011

W dniach 8-10 czerwca 2011r. przedstawiciele Rady Gminy i Wójt Gminy przebywali na zaproszenie partnerskiej gminy Lengede w Niemczech. Nasza delegacja została przyjęta w Ratuszu przez Burmistrza Hansa - Hermana Bassa, który szczególnie gorąco powitał nowego Wójta Gminy Dąbrowa Marka Leję oraz radnych, którzy po raz pierwszy gościli w Lengede. Wieczorem na oficjalnej kolacji w restauracji „Grube" rozmawiano o dotychczasowej współpracy obu gmin oraz o planach na przyszłość, między innymi o wyjeździe w najbliższym czasie do Lengede uczniów z Zespołu Szkół w Chróścinie oraz grupy strażaków na międzynarodowy obóz strażacki. Burmistrz Hans Hermann Bass przekazał Wójtowi Gminy Dąbrowa pamiątkowy zegar wykonany w kamieniu, który wkrótce zawiśnie na ścianie w sali obrad w naszym Urzędzie Gminy.

Następny dzień wizyty spędzono sportowo - rekreacyjnie. Zwiedzano najciekawsze miejsca w strefie chronionego środowiska Lengeder Teiche łącznie ze wspinaczką na szczyt góry zwany Seilbahnberg. W porze popołudniowej delegacja uczestniczyła w obchodach 95 jubileuszu powstania klubu sportowego w Lengede. Kibicowano drużynom biorącym udział w turnieju o puchar gminy. Wójt Marek Leja uhonorował najlepszą drużynę oraz najlepszego strzelca wręczając przywiezione z Polski puchary. W trakcie świętowania na placu sportowym odbyła się ceremonia wkopania kamienia w miejscu, gdzie ma zostać rozbudowany dotychczas istniejący kompleks sportowy. Pogoda dopisywała, więc świętowano przy muzyce do późnych godzin nocnych. Następnego dnia po oficjalnym śniadaniu w hotelu Staats przyszedł czas na pożegnanie i powrót.

 

 

Powrót do strony: Lengede (Niemcy)

Opublikował: Katarzyna Gołębiowska-Jarek
Powrót do poprzedniej strony »