Dziś jest: wtorek, 26-09-2017
Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
Data publikacji: 27-03-2013 07:29 Opublikował: Katarzyna Gołębiowska-Jarek

Konkurs Młodych Talentów Poetyckich „Złote Pióro” już za nami !

„ W krainie marzeń”  - tak brzmiało tegoroczne hasło przewodnie konkursu. Jury ,wyłaniając zwycięskie wiersze spośród 119 nadesłanych,  podkreśliło iż nagrodzone utwory odzwierciedlają wrażliwość artystyczną ich autorów, charakteryzują się bogactwem formy i głębią przekazu.

W organizowanym już po raz trzynasty, Wojewódzkim Konkursie Młodych Talentów Poetyckich wzięło udział ponad 100 osób z 11 Gimnazjów i 18 Szkół Podstawowych z całego województwa opolskiego. W kategorii Szkół Podstawowych wystartowało 68  uczniów, a w kategorii Gimnazjum 33 uczniów. Konkurs był objęty honorowym patronatem Kuratora Oświaty w Opolu oraz Wójta Gminy Dąbrowa, który po raz kolejny ufundował „Złote Pióra”.

Lista Laureatów:

Kategoria Szkoła Podstawowa:

I miejsce  - Filip Hałdys ( Zespół Szkół „TAK” w Opolu)

II miejsce – Adrianna Bischof ( PSP nr 11 w Opolu)

III miejsce – Tamara Skubis ( PSP nr 7 w Opolu)

Wyróżnione zostały:

Dominika Pauter z PSP nr 2 w Opolu i Kaja Sołtys z PSP nr 24 w Opolu

Kategoria Gimnazjum:

I miejsce  - Jędrzej Miarecki  (Zespół Szkół nr 1 w Brzegu)

II miejsce – Paulina Kornek ( PG w Żelaznej)

III miejsce – Wiktoria Gołębiowska  (Gimnazjalno-Licealny Zespołu Szkół w Wołczynie)

Wyróżnieni zostali:

Mirjam Dandyk z PG w Żelaznej i  Andrzej Kondas z PG w Zdzieszowicach.

Jak co roku, Nagrodę Specjalną ufundował Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Dąbrowie. Otrzymał ją Jędrzej Miarecki za "piękne ujęcie w słowa rozterek młodzieńczej duszy".

Gratulujemy!