Dziś jest: poniedziałek, 11-12-2017
Imieniny: Biny, Damazego, Waldemara
Data publikacji: 26-02-2013 09:45 Opublikował: Katarzyna Gołębiowska-Jarek

"Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku"

Rozpoczęły się zapisy do Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej dla dzieci do lat 10 „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Są to  Mistrzostwa dziewcząt i chłopców w kategorii U-10, w którym nagrodą główną jest w tym roku wyjazd na mecz Anglia – Polska na słynnym stadionie Wembley. Organizatorem i pomysłodawcą Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym, od siedmiu lat, firma Tymbark. Patronat honorowy nad Turniejem objęli: UEFA Grassroots, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Drużyny w kategoriach chłopców i dziewcząt do lat 10, mogą zgłaszać trenerzy, nauczyciele i opiekunowie zespołów ze szkół podstawowych oraz Uczniowskich Klubów Sportowych na stronie www.zpodworkanastadion.pl. Główną ideą Turnieju, w którym tylko w 2012 roku uczestniczyło ponad 140 000 dzieci z całej Polski, jest wyłanianie największych piłkarskich talentów oraz promowanie aktywnych form spędzania wolnego czasu. Sponsor i Organizator zgodnie podkreślają, że najważniejsza jest jednak dobra zabawa i możliwość spełniania piłkarskich marzeń dzieci.