Stanowcze NIE! dla zmiany granic Gminy Dąbrowa. 96 % przeciw proponowanej zmianie granic. Szczegóły konsultacji społecznych w aktualnościach i na stronach BIP

Dziś jest: poniedziałek, 24-07-2017
Imieniny: Kingi, Krystyna, Michaliny
Data publikacji: 05-10-2012 10:34 Opublikował: Katarzyna Gołębiowska-Jarek

Maluchy z Naroka pamiętają o swoim patronie

Przedszkolaki w Naroku za patrona mają św. Franciszka z Asyżu. Dyrektor placówki, Gizela Przybyła, co roku dba o to, aby pamięć o założycielu zakonu Franciszkanów była należycie pielęgnowana. Nie inaczej było 4 października, w dniu, w którym Kościół katolicki obchodzi wspomnienie św. Franciszka.

Przedszkolaki, kadra pedagogiczna, mieszkańcy Naroka oraz przedstawiciele Urzędu Gminy najpierw udali się na mszę świętą, a bezpośrednio po niej maluchy znakomicie odegrały kilka scenek teatralnych pokazujących świętego Franciszka oraz jego filozofię życia. Następnie dyrektor oficjalnie pasowała na przedszkolaków dzieci, które we wrześniu rozpoczęły uczęszczanie do narockiej placówki. Były uściski, okolicznościowy dyplom oraz ciesząca się największym zainteresowaniem maluczkich tabliczka... czekolady.