Stanowcze NIE! dla zmiany granic Gminy Dąbrowa. 96 % przeciw proponowanej zmianie granic. Szczegóły konsultacji społecznych w aktualnościach i na stronach BIP

Dziś jest: czwartek, 27-04-2017
Imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty
Data publikacji: 02-10-2012 08:48 Opublikował: Katarzyna Gołębiowska-Jarek

Za górami, za lasami… czyli Dożynki Wiejskie w Naroku

W dniu 9 września w Naroku odbyły się Dożynki Wiejskie, które rozpoczęły się uroczystą mszą dziękczynną w kościele parafialnym. W tym roku odbyły się one z nutką góralskiego folkloru. Już od samego początku obchodów dożynkowych charakter imprezy podkreślali  górale spod samiuśkich Tater, czyli kapela „Hultaje” z Białki Tatrzańskiej. Ich muzyka rozbrzmiewała już podczas mszy świętej, wywołując u zgromadzonych wiernych wiele pozytywnych emocji. Góralskie brzmienie towarzyszyło wszystkim również podczas korowodu i zabawy tanecznej, która trwała do późnych godzin wieczornych.

Relacja z przebiegu Dożynek w październikowym numerze Gazetki "Życie Gminy Dąbrowa".