Klub Seniora w Dąbrowie już działa. Zapraszamy Seniorów na zajęcia    *  *  *   Program Maluch + - jest dofinansowanie, jest decyzja - budujemy żłobek w obiekcie po Gimnazjum w Żelaznej.

Dziś jest: czwartek, 15-11-2018
Imieniny: Amielii, Idalii, Leopolda

Sportowa Perła Sławic

Najpierw były konsultacje Urzędu Gminy Dąbrowa z mieszkańcami. Następnie władze gminy rozpoczęły przygotowania do „Budowy wielofunkcyjnego boiska sportowego w miejscowości Sławice” tuż za szkołą. Klamka zapadła. Był 12 kwietnia tego roku. Ostateczne oddanie sportowej perełki Sławic tuż, tuż.

Szczególnie uradowane są dzieci i młodzież ze Sławic, którym szalenie brakowało takiego obiektu. Nic zatem dziwnego, że uczniowie tamtejszej szkoły podstawowej codziennie z niecierpliwością wypatrywały postępu prac (na zdjęciu widać, jak chłopcy wyglądają przez szkolne okno). - Musieliśmy mocno ich pilnować, bo niemal na każdym etapie budowy, zwłaszcza chłopcy, chcieli wypróbowywać przyszłe boisko - zwierzyła się nam dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Sławicach, Barbara Ottenbreit. - Chyba nie muszę nikogo przekonywać, jak bardzo cieszymy się, że tuż za szkołą Gmina wybudowała tak śliczny obiekt - dodała.

Rzeczywiście wierzymy pani dyrektor. Oczywiście z boiska korzystać będą jej podopieczni. Prowadzone tam będą zajęcia z wychowania fizycznego oraz szkolne kluby sportowe. Oznacza to, że obiekt znakomicie i w pełni wykorzystany zostanie w godzinach przedpołudniowych i wczesno popołudniowych. Boisko będzie wielofunkcyjne, a więc do piłki ręcznej, siatkówki, tenisa ziemnego, koszykówki. W „nogę” też pewnie pograją. Obiekt będzie ogrodzony i oświetlony.

Boisko zagospodarowane będzie także przez mieszkańców Sławic (zapewne nie tylko przez nich) do wypoczynku indywidualnego i grupowego. Część terenu zostanie utwardzona kostką betonową, na której zostanie ustawiony m.in. stół piknikowy, ławki, kosze na śmieci, stojak na rowery oraz tablica informacyjna.

W przygotowaniach całej inwestycji z Urzędem Gminy czynnie współpracowali mieszkańcy Sławic, a także rada pedagogiczna szkoły podstawowej. Już niebawem mieszkańcy będą mogli tam organizować turnieje rodzinne oraz drużynowe rozgrywki sportowe, co z pewnością jeszcze bardziej zintegruje lokalną społeczność. Rada Sołecka będzie miała znakomite miejsce na organizowanie festynów oraz pikników.     

Na budowę boiska uzyskano dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w kwocie 272 306,00 zł.

 

    

Data publikacji: 10-07-2012 11:45
Data modyfikacji:
 10-07-2012 12:24
Opublikował: Katarzyna Gołębiowska-Jarek
Modyfikował: Katarzyna Gołębiowska-Jarek
Powrót do poprzedniej strony »