Stanowcze NIE! dla zmiany granic Gminy Dąbrowa. 96 % przeciw proponowanej zmianie granic. Szczegóły konsultacji społecznych w aktualnościach i na stronach BIP

Dziś jest: czwartek, 29-06-2017
Imieniny: Pawła, Piotra, Salomei
Data publikacji: 06-07-2012 10:31 Opublikował: Katarzyna Gołębiowska-Jarek

Gmina Dąbrowa w Aglomeracji Opolskiej

W dniu 4 lipca 2012 r. Wójt Gminy Marek Leja i Prezydent Opola Ryszard Zembaczyński podpisali porozumienie o przystąpieniu Gminy  Dąbrowa do Aglomeracji Opolskiej.

Aglomeracja opolska ma być płaszczyzną porozumienia w takich kwestiach jak: działania przeciwpowodziowe, transport zbiorowy, rozwój gospodarczy  i przyciąganie inwestorów, transfer nowoczesnych technologii, kultura, oświata, sport i ochrona środowiska. Wspólne będą także działania dotyczące poprawy konkurencyjności całego ośrodka miejskiego.

Aglomerację opolską utworzyły: Opole, Chrząstowice, Dąbrowa, Dobrzeń Wielki, Gogolin, Izbicko, Komprachcice, Krapkowice, Lewin Brzeski, Łubniany, Murów, Niemodlin, Ozimek, Popielów, Prószków, Strzeleczki, Tarnów Opolski, Turawa, Walce i Zdzieszowice.