Klub Seniora w Dąbrowie już działa. Zapraszamy Seniorów na zajęcia    *  *  *   Program Maluch + - jest dofinansowanie, jest decyzja - budujemy żłobek w obiekcie po Gimnazjum w Żelaznej.

Dziś jest: sobota, 24-02-2018
Imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja

Gmina Dąbrowa w Aglomeracji Opolskiej

W dniu 4 lipca 2012 r. Wójt Gminy Marek Leja i Prezydent Opola Ryszard Zembaczyński podpisali porozumienie o przystąpieniu Gminy  Dąbrowa do Aglomeracji Opolskiej.

Aglomeracja opolska ma być płaszczyzną porozumienia w takich kwestiach jak: działania przeciwpowodziowe, transport zbiorowy, rozwój gospodarczy  i przyciąganie inwestorów, transfer nowoczesnych technologii, kultura, oświata, sport i ochrona środowiska. Wspólne będą także działania dotyczące poprawy konkurencyjności całego ośrodka miejskiego.

Aglomerację opolską utworzyły: Opole, Chrząstowice, Dąbrowa, Dobrzeń Wielki, Gogolin, Izbicko, Komprachcice, Krapkowice, Lewin Brzeski, Łubniany, Murów, Niemodlin, Ozimek, Popielów, Prószków, Strzeleczki, Tarnów Opolski, Turawa, Walce i Zdzieszowice.

Data publikacji: 06-07-2012 10:31
Data modyfikacji: