Klub Seniora w Dąbrowie już działa. Zapraszamy Seniorów na zajęcia    *  *  *   Program Maluch + - jest dofinansowanie, jest decyzja - budujemy żłobek w obiekcie po Gimnazjum w Żelaznej.

Dziś jest: niedziela, 18-02-2018
Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany
Data publikacji: 04-05-2012 12:16
Data modyfikacji:
 04-05-2012 12:21
Opublikował: Katarzyna Gołębiowska-Jarek

Publiczne Przedszkole w Naroku zajęło III miejsce w konkursie "Partnerstwo bez granic 2011" w kategorii Instytucje Publiczne.

Cztery placówki przedszkolne z trzech państw - Polski, Szwecji i Niemiec zrealizowały w latach 2009-2011 projekt pod nazwą „Tradycje naszych przyjaciół z Europy" w ramach Programu Comenius. Autorem i koordynatorem projektu była Gizela Przybyła – Dyrektor PSP w Naroku. Głównymi celami inicjatywy było przedstawienie dzieciom w wieku przedszkolnym różnych tradycji, prowadzenie pracy edukacyjnej w wymiarze europejskim, utrzymywanie i pogłębianie przyjaźni pomiędzy uczestnikami krajów partnerskich. W ramach współpracy powstał m.in. wielojęzyczny kalendarz, broszura kucharska z regionalnymi przepisami z Polski, Niemiec i ze Szwecji. Przykładem wykorzystania rezultatu projektu była organizacja wieczoru adwentowego w PSP w Naroku według scenariusza partnera ze Szwecji - w oryginalny sposób została przedstawiona tradycja świętowania uroczystości Św. Łucji – patronki światła.

Powyższa Inicjatywa  - "Tradycje naszych przyjaciół z Europy" – spotkała się z uznaniem jury i zajęła III miejsce w konkursie organizowanym przez Urząd Marszałkowski. Ideą konkursu  jest  nagradzanie przedsięwzięć, które w istotny sposób przyczyniają się do promocji powiatów i gmin oraz do aktywizacji społeczności lokalnych.

Partnerstwo 1.jpeg