Tereny inwestycyjne w Gminie Dąbrowa: Węzeł Prądy, szczegóły na stronie internetowej    *  *  *    Stanowcze NIE! dla zmiany granic Gminy Dąbrowa. 96 % przeciw proponowanej zmianie granic. Szczegóły konsultacji społecznych w aktualnościach i na stronach BIP    *  *  *      

Dziś jest: poniedziałek, 11-12-2017
Imieniny: Biny, Damazego, Waldemara
Data publikacji: 04-05-2012 12:16 Opublikował: Katarzyna Gołębiowska-Jarek

Publiczne Przedszkole w Naroku zajęło III miejsce w konkursie "Partnerstwo bez granic 2011" w kategorii Instytucje Publiczne.

Cztery placówki przedszkolne z trzech państw - Polski, Szwecji i Niemiec zrealizowały w latach 2009-2011 projekt pod nazwą „Tradycje naszych przyjaciół z Europy" w ramach Programu Comenius. Autorem i koordynatorem projektu była Gizela Przybyła – Dyrektor PSP w Naroku. Głównymi celami inicjatywy było przedstawienie dzieciom w wieku przedszkolnym różnych tradycji, prowadzenie pracy edukacyjnej w wymiarze europejskim, utrzymywanie i pogłębianie przyjaźni pomiędzy uczestnikami krajów partnerskich. W ramach współpracy powstał m.in. wielojęzyczny kalendarz, broszura kucharska z regionalnymi przepisami z Polski, Niemiec i ze Szwecji. Przykładem wykorzystania rezultatu projektu była organizacja wieczoru adwentowego w PSP w Naroku według scenariusza partnera ze Szwecji - w oryginalny sposób została przedstawiona tradycja świętowania uroczystości Św. Łucji – patronki światła.

Powyższa Inicjatywa  - "Tradycje naszych przyjaciół z Europy" – spotkała się z uznaniem jury i zajęła III miejsce w konkursie organizowanym przez Urząd Marszałkowski. Ideą konkursu  jest  nagradzanie przedsięwzięć, które w istotny sposób przyczyniają się do promocji powiatów i gmin oraz do aktywizacji społeczności lokalnych.

Partnerstwo 1.jpeg

Powrót do poprzedniej strony »