Zanim odpalisz petardę   pomyśl o zwierzętach domowych !!   *  *  * 24 grudnia 2018 roku Urząd Gminy Dąbrowa będzie nieczynny  *  *  *

Dziś jest: poniedziałek, 17-12-2018
Imieniny: Jolanty, Łukasza, Olimpii

Publiczne Przedszkole w Naroku zajęło III miejsce w konkursie "Partnerstwo bez granic 2011" w kategorii Instytucje Publiczne.

Cztery placówki przedszkolne z trzech państw - Polski, Szwecji i Niemiec zrealizowały w latach 2009-2011 projekt pod nazwą „Tradycje naszych przyjaciół z Europy" w ramach Programu Comenius. Autorem i koordynatorem projektu była Gizela Przybyła – Dyrektor PSP w Naroku. Głównymi celami inicjatywy było przedstawienie dzieciom w wieku przedszkolnym różnych tradycji, prowadzenie pracy edukacyjnej w wymiarze europejskim, utrzymywanie i pogłębianie przyjaźni pomiędzy uczestnikami krajów partnerskich. W ramach współpracy powstał m.in. wielojęzyczny kalendarz, broszura kucharska z regionalnymi przepisami z Polski, Niemiec i ze Szwecji. Przykładem wykorzystania rezultatu projektu była organizacja wieczoru adwentowego w PSP w Naroku według scenariusza partnera ze Szwecji - w oryginalny sposób została przedstawiona tradycja świętowania uroczystości Św. Łucji – patronki światła.

Powyższa Inicjatywa  - "Tradycje naszych przyjaciół z Europy" – spotkała się z uznaniem jury i zajęła III miejsce w konkursie organizowanym przez Urząd Marszałkowski. Ideą konkursu  jest  nagradzanie przedsięwzięć, które w istotny sposób przyczyniają się do promocji powiatów i gmin oraz do aktywizacji społeczności lokalnych.

Partnerstwo 1.jpeg

Data publikacji: 04-05-2012 12:16
Data modyfikacji:
 04-05-2012 12:21
Opublikował: Katarzyna Gołębiowska-Jarek
Modyfikował: Katarzyna Gołębiowska-Jarek
Powrót do poprzedniej strony »