Dziś jest: środa, 22-11-2017
Imieniny: Cecylii, Jonatana, Marka
Data publikacji: 03-04-2012 07:59 Opublikował: Katarzyna Gołębiowska-Jarek

Znamy laureatów IV Gminnego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym i o Gminie Dąbrowa. I  miejsce zajął Łukasz Szczepańczyk z PG w Chróścinie, II miejsce Michał Kukielka z PG w Chróscinie, III miejsce Daria Kwosek z PG w Żelaznej. Zwycięzcy wykazali się szeroką wiedzą  z zakresu organizacji i funkcjonowania samorządu terytorialnego, kompetencji organów samorządowych oraz wiedzą ogólną dotyczącą Gminy Dąbrowa.

„Podczas konkursu panowały duże emocje, gdyż stawką były super nagrody. Uczestnicy przekonali się na własnej skórze, że konkurs nie był łatwy i wymagał dużej wiedzy o Samorządzie Terytorialnym i o Gminie Dąbrowa. Dla uczestników ciężką przeprawą była część związana z prawem i tam najwięcej stracili cennych punktów. Część związana z wydarzeniami kulturowymi według niektórych okazała się prosta i szybko szli dalej, aby zdążyć odpowiedzieć na wszystkie pytania” – relacjonuje zwycięzca konkursu Łukasz Szczepańczyk.

Uroczystego wręczenia dyplomów i nagród dokonał Wójt Gminy Dąbrowa Marek Leja. Laureatom serdecznie gratulujemy!

Organizatorem IV Gminnego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym i o Gminie Dąbrowa pt. „Gmina Dąbrowa – poznajmy ją bliżej” był Zespół Szkół w Chróścinie oraz Koło Naukowe Prawa Administracyjnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego. Konkurs był objęty honorowym patronatem Wójta Gminy Dąbrowa, który ufundował nagrody.

Gminny konkurs wiedzy o samorządzie 037.jpeg

na zdjęciu, od lewej, Wójt Gminy Marek Leja, Łukasz Szczepańczyk, Michal Kukielka, Marek Wocka - pomysłodawca konkursu