Dziś jest: sobota, 18-11-2017
Imieniny: Klaudyny, Romana, Tomasza
Data publikacji: 17-02-2012 11:30 Opublikował: Katarzyna Gołębiowska-Jarek

Wójt Gminy wręczył medale dla par za długoletnie pożycie małżeńskie

16 lutego 2012 r. w Urzędzie Gminy Dąbrowa, Wójt Marek Leja,  miał  przyjemność wręczyć medale za 50 letnie  pożycie małżeńskie dla par, które w dobrym zdrowiu  doczekały wspólnego przeżywania tak doniosłego jubileuszu. W przyjemnej atmosferze i przy symbolicznej lampce szampana ożyły na nowo wspomnienia opowiadające półwieczną historię życia rodzinnego jak również historię budowniczych  naszej terażniejszości, bo przezież to ich dokonania  owocują obecnie,  ich działania przypadły na czasy niezwykle interesujące i wcale niełatwe. Wspomnienia dotyczyły najwzniośleszych momentów życia rodzinnego takie jak przyjście na świat kolejnych dzieci i wnuków, jak również w nawiązaniu do aktualnej pogody wspomnienia zim  niezwykle mroźnyh , śnieżnych i związanych z tymi zjawiskami trudności. Panowie wspominali jak aktywnie  brali udział podczas różnych akcji społecznych np. budowa wodociągu czy telefonu. Panie  wspominały jak  wyglądały kiedyś wyprawy z maleńkimi dziećmi do lekarza, swoją pracę zawodową i codzienną troskę o to by życie rodziny  toczyło się  w  cieple  domowego ogniska. O świetnej atmosferze w której odbyło się to spotkanie niech świadczy fakt ,że wszystkie pary zobowiązały się wziąść udział w nastepnej takiej uroczystości za kolejne  półwiecze...

Pary którym Wójt przekazał w imieniu Prezydenta Rzeczpospolitej Polski medale to Tadeusz i Emilia Gierłach, Jerzy i Apolonia Kotula oraz Wiktor i Helga Majer.

100_8529.jpeg