Dziś jest: niedziela, 24-09-2017
Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny
Data publikacji: 09-02-2012 10:04 Opublikował: Katarzyna Gołębiowska-Jarek

IV Edycja konkursu na prace dotyczące polskiego rolnictwa i obszarów wiejskich „Polska wieś - dziedzictwo i przyszłość”

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa we współpracy z Wydawnictwem Naukowym Scholar ogłasza IV edycję konkursu Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”. Patronat honorowy nad konkursem objął Polski Komitet ds. UNESCO.

Celem konkursu jest promocja polskiego rolnictwa, problematyki związanej z obszarami wiejskimi, dziedzictwa kulturowego oraz wzbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi.

W RAMACH KONKURSU KAPITUŁA OCENI PRACE W DWÓCH KATEGORIACH:

1) Prace naukowe, popularno-naukowe i inne nienależące do tych dwóch kategorii, ale prezentujące szczególnie inspirujące i innowacyjne spojrzenie na problematykę rozwoju wsi;

2) Prace prezentujące dorobek kulturowy kraju i regionu, opisujące inicjatywy lokalne, dziedzictwo historyczne wsi (monografie wsi, archiwalne zbiory zdjęd stanowiące element dokumentacji, pamiętniki) oraz prace ilustrujące przykład sukcesu w rozwoju polskiej wsi.

Termin nadsyłania prac mija 31 lipca 2012r.

Więcej informacji poniżej:

PDFogłoszenie_konkursu_Polska_Wies_2012.pdf      PDFregulamin_konkursu_Polska_Wies_2012.pdf

PDFkarta_zgloszeniowa_konkursu_Polska_Wies_2012.pdf