Tereny inwestycyjne w Gminie Dąbrowa: Węzeł Prądy, szczegóły na stronie internetowej    *  *  *    Stanowcze NIE! dla zmiany granic Gminy Dąbrowa. 96 % przeciw proponowanej zmianie granic. Szczegóły konsultacji społecznych w aktualnościach i na stronach BIP    *  *  *      

Dziś jest: środa, 17-01-2018
Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
Data publikacji: 06-02-2012 13:43 Opublikował: Katarzyna Gołębiowska-Jarek

Apel Wójta Gminy Dąbrowa

 W związku z panującą falą silnych mrozów, apeluję do wszystkich mieszkańców gminy Dąbrowa o  rozwagę.

Pamiętajmy o właściwym ubiorze, nie przebywajmy poza domem dłużej niż jest to konieczne.

Dogrzewając mieszkanie koniecznie należy pamiętać o użytkowaniu kuchenek gazowych , grzejników elektrycznych czy grzejników katalitycznych zgodnie z ich przeznaczeniem i instrukcją obsługi. Przed snem lub wyjściem z domu urządzenia te należy bezwzględnie wyłączyć. Pamiętajmy o zapewnieniu drożności przewodów kominowych i wentylacyjnych.Wszystkie zaniedbania w tym zakresie są najczęstszą przyczyną zatruć.

Pamiętajmy również o naszych sąsiadach, a szczególnie o osobach samotnych i chorych.

Jeżeli nie możemy pomóc im sami, to w razie potrzeby powiadommy Ośrodek Pomocy Społecznej w Dąbrowie (Tel. 77 464 10 71) lub Urząd Gminy ( tel. 77 464 10 10).

Apeluję  również do rodziców i opiekunów o szczególny nadzór w zakresie  bezwzględnego zakazu wykorzystywania zamarzniętych rzek, stawów i innych zbiorników wodnych jako ślizgawek. Są to miejsca bardzo niebezpieczne, na których rozegrało się już wiele tragedii.

Właścicielom i administratorom budynków i obiektów budowlanych przypominam również  o obowiązku w razie potrzeby odśnieżania  chodników i usuwania nawisów lodowych i śnieżnych z dachów.

 

                                                                                                          Wójt Gminy Dąbrowa

                                                                                                               /-/ Marek Leja

Powrót do poprzedniej strony »