Klub Seniora w Dąbrowie już działa. Zapraszamy Seniorów na zajęcia    *  *  *   Program Maluch + - jest dofinansowanie, jest decyzja - budujemy żłobek w obiekcie po Gimnazjum w Żelaznej.

Dziś jest: środa, 15-08-2018
Imieniny: Marii, Napoleona, Stelli

Nasza szczeżuja w opolskim zoo

W 2015 roku gmina Dąbrowa i miasto Opole podpisało umowę o partnerstwie w projekcie przebudowy i rozbudowy szklarni w Ogród Zoologiczny w Opolu w celu ochrony gatunków zagrożonych. Nasz udział polegał na umożliwieniu pobrania z naszych "przyrodniczych zasobów": szczeżui - chróścińskiego małża oraz roślin salwinii pływającej i kotewki orzech wodny. Miasto zaś zobowiązało się do zorganizowania pikniku przyrodniczego dla naszych dzieci oraz do odpowiedniego oznaczenia w szklarni naszych gatunków. Od poniedziałku szczeżuja jest już w opolskim zoo.Dziękujemy za zdjęcia panu Grzegorzowi Rolikowi.

IMG_4799[1].jpeg

Data publikacji: 15-05-2018 23:37