Klub Seniora w Dąbrowie już działa. Zapraszamy Seniorów na zajęcia    *  *  *   Program Maluch + - jest dofinansowanie, jest decyzja - budujemy żłobek w obiekcie po Gimnazjum w Żelaznej.

Dziś jest: wtorek, 16-10-2018
Imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła

Symboliczne sadzenie drzew

12 kwietnia przy dąbrowskich stawach posadzono kilkanaście drzew w ramach akcji Powiatu Opolskiego oraz Opowiecie.info pn. „100 drzew na 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości".

Przy jednym z „gliniankowych” stawów posadzono kilkanaście drzew. 7 z nich ufundowało Starostwo Opolskie, kolejnych 10 dorzuciła gmina. Akcja została zainicjowana przez Łukasza Kołodzieja z Opowiecie.info, a z entuzjazmem przyjęta przez Starostę Opolskiego Henryka Lakwę i z nie mniejszym zapałem podchwycona przez władze naszej gminy.

Pierwsze, symboliczne drzewo zostało posadzone przez Łukasza Kołodzieja, Henryka Lakwę i Marka Leję. Zasadzona lipa otrzymała imię Dąbrowianka.

Sadzeniem kolejnych drzew zajęli się uczniowie i nauczyciele z dąbrowskiej szkoły oraz wędkarze – opiekunowie stawów. Serdecznie dziękujemy za włączenie się w akcję.

 

 

Data publikacji: 12-04-2018 21:52
Data modyfikacji:
 12-04-2018 21:56
Opublikował: Błażej Krok
Modyfikował: Błażej Krok
Powrót do poprzedniej strony »