Zanim odpalisz petardę   pomyśl o zwierzętach domowych !!   *  *  * 24 grudnia 2018 roku Urząd Gminy Dąbrowa będzie nieczynny  *  *  *

Dziś jest: piątek, 14-12-2018
Imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny

Uroczystość Złotych Godów

W Urzędzie Gminy Dąbrową miała miejsce niezwykła uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Pięknymi Medalami z różą zostały uhonorowane pary które przeżyły ze sobą przynajmniej 50 lat i więcej. Medal ten to symbol wspólnej wędrówki przez życie, tolerancji i współdziałania dla dobra rodziny którą młode pary postanowiły założyć przed półwieczem. Wspomnienia, żarty i wzruszenie przewijały się podczas rozmów przy kawie, ciastku i tradycyjnej lampce szampana. Wręczone bukiety wyczarowały uśmiech na twarzach Pań, a Panowie z dumą spoglądali na swoje żony.  Takie uroczystości jak ta podkreślają jakie są fundamenty naszego społeczeństwa – to rodzina i możliwość wychowania kolejnych pokoleń na dobrych i porządnych ludzi, by dom rodzinny zawsze był jedynym i  niepodważalnym autorytetem do czerpania sił  do zmagań z życiem.

Pary które zostały odznaczone Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie: Czesława i Stanisław Kąccy, Anna i Joachim Reich, Ewa i Henryk Rosińscy, Lidia i Kurt Labusga, Rita i Kazimierz Frątczak, Elżbieta i Helmut Soppa, Maria i Rudolf Baron, Lucja i Stefan Przybyła, Krystyna i Mikołaj Jendrysik, Danuta i Grzegorz Błaszczyk, Lucja i Eryk Jendryaszek, Sabina i Piotr Danisz oraz Zofia i Franciszek Kajda.

 

 

Data publikacji: 05-04-2018 12:31
Opublikował: Grzegorz Jeziorański
Powrót do poprzedniej strony »