Stanowcze NIE! dla zmiany granic Gminy Dąbrowa. 96 % przeciw proponowanej zmianie granic. Szczegóły konsultacji społecznych w aktualnościach i na stronach BIP

Dziś jest: poniedziałek, 24-04-2017
Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego
Data publikacji: 13-12-2011 12:16 Opublikował: Katarzyna Gołębiowska-Jarek

Nagroda Marszałka Województwa Opolskiego dla Zbigniewa Janowskiego – Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Dąbrowie

Statuetki dla Animatorów i Twórców Kultury, „Opoliensi Arte Laureato”, zostały wręczone  osobom, które tworzą i działają dla rozwoju życia kulturalnego w regionie. Uhonorowano sześć osób, w tym Zbigniewa Janowskiego. W uzasadnieniu podano, iż „ (…) z  inicjatywy i inspiracji i dużego zaangażowania Dyrektora powstały; młodzieżowe zespoły tańca, mażoretki, ogniska muzyczne, koła gospodyń wiejskich (3), prowadzone są zajęcia plastyczne i warsztaty, organizowane turnieje, rajdy, konkursy. Promuje i rozwija edukację muzyczną wśród mieszkańców, poprzez wyjazdy do operetki i teatru muzycznego,organizację koncertów poezji i piosenki autorskiej „Zamczysko”. Jednocześnie promując historię lokalną w publikacjach, folderach, wystawy tematycznych. Inicjator i aktywny członek Stowarzyszenia „Dąbrowskie Skarby”. Zaangażowany w rozwój środowiska lokalnego i promocję gminy.”