Klub Seniora w Dąbrowie już działa. Zapraszamy Seniorów na zajęcia    *  *  *   Program Maluch + - jest dofinansowanie, jest decyzja - budujemy żłobek w obiekcie po Gimnazjum w Żelaznej.

Dziś jest: środa, 21-02-2018
Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta
Data publikacji: 13-12-2011 12:16 Opublikował: Katarzyna Gołębiowska-Jarek

Nagroda Marszałka Województwa Opolskiego dla Zbigniewa Janowskiego – Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Dąbrowie

Statuetki dla Animatorów i Twórców Kultury, „Opoliensi Arte Laureato”, zostały wręczone  osobom, które tworzą i działają dla rozwoju życia kulturalnego w regionie. Uhonorowano sześć osób, w tym Zbigniewa Janowskiego. W uzasadnieniu podano, iż „ (…) z  inicjatywy i inspiracji i dużego zaangażowania Dyrektora powstały; młodzieżowe zespoły tańca, mażoretki, ogniska muzyczne, koła gospodyń wiejskich (3), prowadzone są zajęcia plastyczne i warsztaty, organizowane turnieje, rajdy, konkursy. Promuje i rozwija edukację muzyczną wśród mieszkańców, poprzez wyjazdy do operetki i teatru muzycznego,organizację koncertów poezji i piosenki autorskiej „Zamczysko”. Jednocześnie promując historię lokalną w publikacjach, folderach, wystawy tematycznych. Inicjator i aktywny członek Stowarzyszenia „Dąbrowskie Skarby”. Zaangażowany w rozwój środowiska lokalnego i promocję gminy.”