Klub Seniora w Dąbrowie już działa. Zapraszamy Seniorów na zajęcia    *  *  *   Program Maluch + - jest dofinansowanie, jest decyzja - budujemy żłobek w obiekcie po Gimnazjum w Żelaznej.

Dziś jest: sobota, 20-10-2018
Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

Harmonogram wywozu odpadów na rok 2018

Poniżej przedstawiamy Państwu nowy harmonogram wywozu odpadów na rok 2018 przygotowany przez firmę Remondis sp. z o.o. Opole.
PDFHarmonogram wywozu odpadów w 2018 roku

Urząd Gminy Dąbrowa informuje, że został rozstrzygnięty przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Dąbrowa na rok 2018. Usługę realizować będzie spółka Remondis Opole.

Do końca grudnia br przedsiębiorca dostarczy mieszkańcom nowe harmonogramy odbioru odpadów oraz zestawy worków do selektywnego gromadzenia odpadów. W harmonogramie odpadów wprowadzono zmianę dotyczącą terminów odbioru odpadów selektywnych. Odpady opakowaniowe z tworzywa sztucznego (w tym odpady metalowe) będą zbierane w innym terminie, aniżeli odpady papierowe i szkło.

Zmianie ulega również sposób gromadzenia odpadów wielomateriałowych (tzw. tetrapaków -kartonowe opakowania po sokach, mleku). Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 29 grudnia 2016 r., w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów, odpady te mają trafiać do worka żółtego (dotychczas niebieski). W całej Polsce, z zachowaniem okresu przejściowego, mają obowiązywać identyczne zasady segregacji odpadów i kolory worków/pojemników, w których gromadzone są odpady.

Od stycznia 2018 r. zmianie ulegają godziny otwarcia Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK), mieszczącego się w Dąbrowie przy ul. Spółdzielczej 4. PSZOK będzie czynny w każdą drugą i czwartą sobotę danego miesiąca (za wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy, Wielkiej Soboty i Wigilii) w godzinach od 8.00 do 13.00.

PDFHarmonogram wywozu odpadów w 2018 roku

Więcej informacji o odbiorze odpadów komunalnych w Gminie Dąbrowa