Klub Seniora w Dąbrowie już działa. Zapraszamy Seniorów na zajęcia    *  *  *   Program Maluch + - jest dofinansowanie, jest decyzja - budujemy żłobek w obiekcie po Gimnazjum w Żelaznej.

Dziś jest: sobota, 24-02-2018
Imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja

Dziewczyny z OSP Żelazna wicemistrzyniami Polski w XIII Krajowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych

Dziewczyny z OSP Żelazna wicemistrzyniami Polski.

Aż cztery drużyny z województwa Opolskiego, w tym aż 3 z naszej gminy: kobiece z OSP Żelazna i OSP Sławice (obie gmina Dąbrowa) oraz męskie z Żelaznej (gmina Dąbrowa) i Raszowej (gmina Leśnica) wzięły udział 3 września w sobotę w Koninie w XIII Krajowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych. Mistrzostwa odbywają się co cztery lata i wieńczą wieloetapowe kwalifikacje, do których w całym kraju przystępuje ponad 18 tysięcy drużyn OSP. W finałowych zawodach uczestniczyli mistrzowie i mistrzynie 16 województw oraz medaliści poprzednich Mistrzostw, które odbyły się w 2007 roku w Płocku. Najlepiej z naszych drużyn spisała się kobieca drużyna OSP Żelazna zdobywając podobnie jak cztery lata temu wicemistrzostwo kraju. Dziewczyny z Żelaznej były bezkonkurencyjne tak w bojówce, jak i w sztafecie. Niestety po zakończeniu rywalizacji mimo podniesionych przez sędziów białych chorągiewek oznaczających poprawność wykonanych zadań, drużynę ukarano z niewiadomych przyczyn 5 sekundami kary. Mimo protestów kierownictwa OSP z Żelaznej naszą drużynę przesunięto na drugą pozycję. Bardzo dobrze spisała się również kobieca drużyna ze Sławic w stawce 19 ekip zdobyła 6. miejsce. Mistrzem Polski została OSP z Grodziska Dolnego (woj. podkarpackie). Gorzej od swoich koleżanek spisali się strażacy z OSP Żelazna, którzy bronili brązowego medalu z poprzednich mistrzostw. Poważny błąd w konkurencji zwanej "bojówką" oraz dodatkowe punkty karne, mimo uzyskania drugiego czasu w sztafecie pozwoliły zająć, dalekie od oczekiwań, miejsce 16. Strażaków z Żelaznej fantastycznie zastąpili zawodnicy z Raszowej, którzy dzięki świetnym czasom tak w bojówce, jak i w sztafecie zdobyli brązowe medale Mistrzostw Polski. Mistrzem Polski została drużyn OSP Lądek (woj. wielkopolskie).

Data publikacji: 05-09-2011 11:25
Opublikował: Katarzyna Gołębiowska-Jarek