Klub Seniora w Dąbrowie już działa. Zapraszamy Seniorów na zajęcia    *  *  *   Program Maluch + - jest dofinansowanie, jest decyzja - budujemy żłobek w obiekcie po Gimnazjum w Żelaznej.

Dziś jest: sobota, 24-02-2018
Imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja

Sytuacja powodziowa w gminie Dąbrowa

Obecnie stan wody w Odrze na wodomierzu w Groszowicach wynosi 535 cm i biorąc pod uwagę ustanie opadów w Czechach oraz opadający stan wody w Odrze w Raciborzu- Miedonii, nie osiągnie w Opolu  stanu alarmowego czyli 600 cm. Kulminacja fali w Opolu i w naszej gminie nastąpi 1 maja i nie powinna przekroczyć 560 cm. Oznacza to brak zagrożenia powodziowego dla mieszkańców naszej gminy i ich dobytku.
Niestety, jak zwykle  wysoki stan Odry oraz Prószkówki powoduje rozlanie się wody na międzywale (Niewodniki, Otok, Żelazna). Najtrudniejsza sytuacja jest w Żelaznej przy ulicy Warszawskiej, gdzie woda rozlała się na pola i wejdzie w dwóch najniższych punktach na drogę (pozostało kila centymetrów - stan na godz. 13:00 - 30 kwietnia)
Na Prószkówce nie ma na razie cofki z Odry i wody znajdują się w korycie, ale są miejsca przed i zaraz za Niewodnikami, w których woda wystąpiła z brzegów i zalała pobliskie pola.
Urządzenia melioracji szczegółowej funkcjonują poprawnie, a rowy skutecznie odprowadzają wody z lokalnych opadów (podziękowania dla spółki wodnej), stąd trudna sytuacja związana jest tylko z Odrą i Prószkówką.
Data publikacji: 30-04-2017 16:51