Klub Seniora w Dąbrowie już działa. Zapraszamy Seniorów na zajęcia    *  *  *   Program Maluch + - jest dofinansowanie, jest decyzja - budujemy żłobek w obiekcie po Gimnazjum w Żelaznej.

Dziś jest: sobota, 22-09-2018
Imieniny: Maury, Milany, Tomasza

Preferencyjne pożyczki na wymianę pieców. Nabór wniosków

Początkiem lutego Wójt Gminy Dąbrowa - Marek Leja podpisał Porozumienie z Zarządem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Opolu. Przedmiotem podpisanej umowy jest określenie zasad współpracy pomiędzy Gminą, a Funduszem w zakresie: „Programu ograniczenia niskiej emisji w województwie opolskim dla osób fizycznych przy udziale środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu”.
W ramach Programu osoby fizyczne mogą ubiegać się o dofinansowanie do wymiany pieców węglowych, termomodernizacji budynków oraz OZE w formie niskoprocentowej pożyczki ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska z umorzeniem: 30% dla wymiany źródła ciepła (pieców węglowych) oraz 20% dla ocieplenia, wymiany okien, drzwi, OZE. Na mocy niniejszego Porozumienia zadaniem Gminy jest: informowanie mieszkańców o możliwości uzyskania dofinansowania, udzielanie wyjaśnień, przekazywanie materiałów informacyjno – promocyjnych, pomoc w udostępnianiu wzorów wymaganych dokumentów.
Szczegółowe informacje na temat Programu i możliwego dofinansowania dostępne są na stronie internetowej WFOŚiGW Opole:  http://www.wfosigw.opole.pl/portal-beneficjenta/pozyczki-dla-osob-fizycznych

PDFeco.pdf

ecoo.jpeg