Zanim odpalisz petardę   pomyśl o zwierzętach domowych !!   *  *  * 24 grudnia 2018 roku Urząd Gminy Dąbrowa będzie nieczynny  *  *  *

Dziś jest: poniedziałek, 17-12-2018
Imieniny: Jolanty, Łukasza, Olimpii

Dotacje dla sektora biznesu. Zapraszamy na spotkanie.

Nowy okres unijny otwiera przedsiębiorcom nowe perspektywy rozwoju. Zbliżają się pierwsze możliwości pozyskania dofinansowania przedsięwzięć czy pomysłów na działalność gospodarczą. W najbliższym czasie przewidziano premie dla tych co będą otwierać działalność oraz dotacje dla tych którzy planują się rozwijać.  Według harmonogramu Partnerstwo Borów Niemodlińskich ogłosi nabór już na  przełomie marca i kwietnia 2017r. 
Stąd już dzisiaj zapraszamy do Urzędu Gminy w Dąbrowie na spotkanie zainteresowanych pozyskaniem dofinansowania na działalność gospodarczą. 
Spotkanie zaplanowane jest na czwartek, 19 stycznia 2017r. godz. 16.00 - sala konferencyjna urzędu (I piętro). 

 

Kilka ramowych informacji już dzisiaj: 

W przypadku premii na start można otrzymać dotację 60 000 zł (100% dofinansowania, środki przelewane na konto przed realizacją projektu). W przypadku rozwijania poziom dofinansowania może wynosić nawet 300 000 zł, tj. do 70% kosztów.
Wnioski będzie można składać w zakresie PKD wpisującym się w:

PRZEDSIĘWZIĘCIE 1: PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ
wsparcie dla firm z zakresu: wytwarzanie produktów energetycznych z biomasy, łowiectwo, działalność usługowa związana z leśnictwem, wydobywaniem i obróbką surowców mineralnych, produkcją owoców i warzyw, przetwórstwo mleka, produkcja tartaczna oraz szeroko rozumiane stolarstwo i produkcja opakowań drewnianych produkcja cegieł, odlewnictwo żeliwa, działalność zw. z ochroną środowiska (odprowadzanie ścieków, zbieranie odpadów), działalność zw. z projektowaniem zieleni oraz jej utrzymaniem i pielęgnacją, uprawa drzew i krzewów owocowych, jagodowych i orzechów, uprawa winogron na potrzeby win, produkcji i sprzedaży pieczywa, ciast i ciastek, przetwórstwo i sprzedaż owoców i warzyw, przetwórstwo mleka i wyrób serów, produkcja win, piwa, wód mineralnych, produkcja plecionkarska, produkcja ceramiczna, kucie metali, sprzedaż ryb.

PRZEDSIĘWZIĘCIE 2: POKOLENIA
wsparcie na zakładanie i rozwijanie prywatnych żłobków, przedszkoli, domów seniorów oraz rozwój usług opieki nad osobami zależnymi od osób aktywnych zawodowo (rehabilitacja, usługi czasu wolnego).

PRZEDSIĘWZIĘCIE 3: TURYSTYKA W BORACH NIEMODLIŃSKICH
zwiększamy ilość obiektów i usług związanych z obsługą ruchu turystycznego (wsparcie miejsc noclegowych, gastronomii, turystyki aktywnej).

Bliższych informacji udziela pracownik UG: Katarzyna Gołębiowska-Jarek tel. 77 4641010 wew.202

Data publikacji: 11-01-2017 12:13
Data modyfikacji:
 11-01-2017 12:15
Opublikował: Katarzyna Gołębiowska-Jarek
Modyfikował: Katarzyna Gołębiowska-Jarek
Powrót do poprzedniej strony »