Dziś jest: środa, 22-11-2017
Imieniny: Cecylii, Jonatana, Marka
Data publikacji: 12-07-2011 10:58 Opublikował: Katarzyna Gołębiowska-Jarek

Pierwszy dzień Międzynarodowego Obozu Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych - 11 lipca 2011r.

Wójt Gminy – Marek Leja -oficjalnym śniadaniem, rozpoczął pierwszy dzień Międzynarodowego Obozu Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. W otwarciu uczestniczyli również Włodarze gminy, Naczelnicy oraz Prezesi OSP z terenu gminy, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Opolu mł. bryg. mgr inż. Paweł Kielar oraz v-ce prezes Zarządu Powiatowego OSP RP w Opolu Krzysztof  Wysdak.

Najważniejszym wydarzeniem było zbudowanie przez uczestników Obozu, w parku w Chróścinie, Mostu Przyjaźni – uroczystego otwarcia, poprzez przecięcie wstęgi, dokonali wspólnie Wójt Gminy Dąbrowa oraz przedstawiciele strażaków z Niemiec i Francji.

Następnie dzień pełen atrakcji dla młodzieży zorganizowali strażacy z Chróściny, m.in. grę w piłkę wodną, wędkowanie, jazdę konną oraz ognisko z pieczeniem kiełbasek.