Zanim odpalisz petardę   pomyśl o zwierzętach domowych !!   *  *  * 24 grudnia 2018 roku Urząd Gminy Dąbrowa będzie nieczynny  *  *  *

Dziś jest: piątek, 14-12-2018
Imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny

Narok

Populacja – 776 mieszkańców

Powierzchnia – 1725 ha (zabudowania, rolne, lasy)

Położony jest w dolinie Odry przy drodze z Opola do Skorogoszczy i zajmuje powierzchnię 1725 ha. W latach 1955-1972 był wsią gromadzką. Obecnie sołectwo o dominującej funkcji mieszkaniowej z uzupełniającą rolniczą. Nad samą Odrą, w pobliżu lasu łęgowego znajduje się przysiółek Ostrów Narocki, tam też zlokalizowane są dwa rezerwaty przyrody: "Odra" i "Szakłak". Na Odrze znajduje się jaz i śluza Chróścice w gm. Dobrzeń Wielki.

 

NAROK – kadencja od 21.01.2015 r. do 20.01.2019 r.

Pani Marzena ODZIOMEK -  SOŁTYS

ZDZIASŁAW LEWANDOWSKI – Przewodniczący Rady Sołeckiej

Skład Rady Sołeckiej:

1. Andrzej Szdzuy
2. Marzena Odziomek
3. Piotr Giesa
4. Urszula Baucz
5. Zdzisław Lewandowski

RADNI:

Maria SIKORA -  kadencja - 2014 - 2018r.

 

Uwagi, pytania oraz własne propozycje proszę kierować na:

Informacje o parafii Narok można znaleźć na stronie http://nightmarek.opole.pl/narok/

narok.jpeg

 • Aktualności - Narok

  Tutaj znajdują się najświeższe informacje z gminy Narok.

 • Historia - Narok

  Narok ma tak bogatą historię iż odcisnęła ono piętno na kolejnych pokoleniach mieszkańców, aż po obecne czasy. Dla nas, mieszkańców Narok był i jest domem, miejscem, o które warto walczyć. Dla nas to po prostu miejsce najbliższe sercu. Narok położony jest w środkowej części woj. Opolskiego. Powierzchnia obszaru Naroka to ok. 1725 ha, a wieś liczy 856 zameldowanych mieszkańców.

 • Kultura - Narok

  Dożynki. Co roku w trzecią niedzielę września w podziękowaniu za plony organizowane są przez rolników wiejskie dożynki. Rozpoczynają się uroczystą mszą świętą o godzinie 11 w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Floriana. Około godziny 14 ulicami wioski przechodzi barwny korowód, w którym udział biorą rolnicy, młodzież osiemnastoletnia, pięknie przebrani przedszkolacy i uczniowie.

 • Organizacje - Narok

  Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Naroku powstała ok. 1932 roku, a pierwszym jej komendantem byli Sufner Franciszek oraz Gbur Józef. Po wojnie funkcję komendanta straży przejął Wojciech Sdzuj i pełnił ją aż do śmierci, czyli do roku 1974. Jego następcą wybrano Waldemara Michalla. Sprzęt jakim wówczas dysponowała straż to; motopompa, Star 20 oraz przyczepa ręczna zaczepiana do ciągników.

Opublikował: Katarzyna Gołębiowska-Jarek
Powrót do poprzedniej strony »