Dziś jest: czwartek, 17-08-2017
Imieniny: Anity, Elizy, Mirona
Data publikacji: 07-07-2011 08:19 Opublikował: Katarzyna Gołębiowska-Jarek

Międzynarodowy Obóz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Gminie Dąbrowa

Od niedzieli, 10 lipca 2011r.,na terenie Zespołu Szkół w Chróścinie, zlokalizowany będzie Obóz, w którym udział weźmie młodzież z Francji, Niemiec i z naszej Gminy. Został on zorganizowany we współpracy z liderami Młodzieżowych Grup Pożarniczych z Lengede i Ribemont. Jest on kontynuacją  projektu pn. „Międzynarodowy Obóz Strażacki” – poprzednie spotkania odbyły się w Niemczech i we Francji.

Celem projektu jest podniesienie umiejętności strażackich poprzez wymianę doświadczeń między grupami z Niemiec, Francji i Polski, przybliżenie działania Młodzieżowych Drużyn Pożarniczychi Ochotniczych Straży Pożarnych ww. krajach, jak również integracja i doskonalenie umiejętności językowych uczestników czy też poznawanie historii i obyczajów naszego kraju.

W programie założono m.in. pokazy metod działania w wykonaniu strażaków OSP Żelazna, pokazy sprzętu pożarniczego w Powiatowej i Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Opolu, zawody strażackie, budowanie Mostu Przyjaźni w parku w Chróścinie, wycieczkę do Parku Jurajskiego w Krasiejowie, udział w warsztatach historycznych w Grodzie Rycerskim w Byczynie. Obóz zakończy się uroczystym Apelem, a wyjazd uczestników zaplanowany jest na 17 lipca 2011r.

Projekt finansowany w ramach Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz z budżetu Gminy Dąbrowa.