Tereny inwestycyjne w Gminie Dąbrowa: Węzeł Prądy, szczegóły na stronie internetowej    *  *  *    Stanowcze NIE! dla zmiany granic Gminy Dąbrowa. 96 % przeciw proponowanej zmianie granic. Szczegóły konsultacji społecznych w aktualnościach i na stronach BIP    *  *  *      

Dziś jest: czwartek, 18-01-2018
Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
Data publikacji: 07-07-2011 08:19 Opublikował: Katarzyna Gołębiowska-Jarek

Międzynarodowy Obóz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Gminie Dąbrowa

 

 

Od niedzieli, 10 lipca 2011r.,na terenie Zespołu Szkół w Chróścinie, zlokalizowany będzie Obóz, w którym udział weźmie młodzież z Francji, Niemiec i z naszej Gminy. Został on zorganizowany we współpracy z liderami Młodzieżowych Grup Pożarniczych z Lengede i Ribemont. Jest on kontynuacją  projektu pn. „Międzynarodowy Obóz Strażacki” – poprzednie spotkania odbyły się w Niemczech i we Francji.

Celem projektu jest podniesienie umiejętności strażackich poprzez wymianę doświadczeń między grupami z Niemiec, Francji i Polski, przybliżenie działania Młodzieżowych Drużyn Pożarniczychi Ochotniczych Straży Pożarnych ww. krajach, jak również integracja i doskonalenie umiejętności językowych uczestników czy też poznawanie historii i obyczajów naszego kraju.

W programie założono m.in. pokazy metod działania w wykonaniu strażaków OSP Żelazna, pokazy sprzętu pożarniczego w Powiatowej i Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Opolu, zawody strażackie, budowanie Mostu Przyjaźni w parku w Chróścinie, wycieczkę do Parku Jurajskiego w Krasiejowie, udział w warsztatach historycznych w Grodzie Rycerskim w Byczynie. Obóz zakończy się uroczystym Apelem, a wyjazd uczestników zaplanowany jest na 17 lipca 2011r.

 

Projekt finansowany w ramach Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz z budżetu Gminy Dąbrowa.

Powrót do poprzedniej strony »