Tereny inwestycyjne w Gminie Dąbrowa: Węzeł Prądy, szczegóły na stronie internetowej    *  *  *    Stanowcze NIE! dla zmiany granic Gminy Dąbrowa. 96 % przeciw proponowanej zmianie granic. Szczegóły konsultacji społecznych w aktualnościach i na stronach BIP    *  *  *      

Dziś jest: poniedziałek, 22-01-2018
Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
Data publikacji: 04-07-2011 14:34 Opublikował: Katarzyna Gołębiowska-Jarek

Wiceprzewodniczący Rady Naszej Gminy – Marek Wocka –otrzymał „Srebrnego” Nobla w kategorii nauk prawniczych

 

 

Konkurs promuje studentów z całego kraju, którzy mogą poszczycić się znakomitymi wynikami w nauce ale również prowadzą działalność naukową. Pan Marek studiuje dwa kierunki (prawo i administrację), publikuje w czasopismach prawniczych, udziela się w Parlamencie Studentów oraz w Senacie Uniwersytetu Opolskiego. Otrzymał Nagrodę Rektora Uniwersytetu Opolskiego oraz Tytuł „Prymusa Opolszczyzny”.

Interesuje go prawo samorządowe – już w wieku 18 lat został Radnym Naszej Gminy, jako jeden z najmłodszych radnych w Polsce. Funkcję tę pełni już drugą kadencję  -został wybrany z okręgu Chróścina- Wrzoski. Jest pomysłodawcą, współorganizatorem i członkiem jury odbywającego się co roku Gminnego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym i o Gminie Dąbrowa pt. „Gmina Dąbrowa – poznajmy ją bliżej”.

Powrót do poprzedniej strony »