Klub Seniora w Dąbrowie już działa. Zapraszamy Seniorów na zajęcia    *  *  *   Program Maluch + - jest dofinansowanie, jest decyzja - budujemy żłobek w obiekcie po Gimnazjum w Żelaznej.

Dziś jest: sobota, 24-02-2018
Imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja

Program wspierający kluby sportowe

Ministerstwo Sportu i Turystyki rozpoczyna program „Klub” w ramach rozwijania sportu poprzez wspieranie przedsięwzięć z zakresu upowszechniania sportu dzieci i młodzieży. Jak informuje ministerstwo „to jeden z największych dotychczas realizowanych projektów ministerstwa, całkowicie nowy i innowacyjny model bezpośredniego wsparcia sportowych środowisk lokalnych, w których klub sportowy stanowi centrum aktywności fizycznej oraz miejsce identyfikacji i kształcenia talentów sportowych”.

MSiT w pierwszym roku finansowania przeznaczyło na program 15 milionów złotych. Pieniądze pochodzą ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Mają one być przeznaczone na wsparcie ponad 1000 klubów sportowych. 

Z informacji prasowej dowiadujemy się, iż „kwota dofinansowania może zostać przeznaczona na wynagrodzenia dla szkoleniowca, dofinansowanie sprzętu sportowego lub organizację obozu sportowego”. 

Kluby jednosekcyjne mogą starać się o dotację w kwocie 10 tysięcy złotych, a wielosekcyjne 15 tysięcy.  

Wnioski o dofinansowanie na realizację zadania należy nadsyłać do dnia 15 kwietnia 2016 r.

link: https://bip.msit.gov.pl/bip/finansowanie-zadan/sport-powszechny/2016-ro/1779,Ogloszenie-programu-KLUB-w-ramach-rozwijania-sportu-poprzez-wspieranie-przedsiew.html

10061.jpeg

W razie pytań proszę o kontakt: Katarzyna Gołębiowska-Jarek tel. 77 464 1010 wew. 202. Chętnym klubom udzielimy pomocy.

kgj

Data publikacji: 02-03-2016 09:47
Data modyfikacji:
 02-03-2016 09:56
Opublikował: Katarzyna Gołębiowska-Jarek
Modyfikował: Katarzyna Gołębiowska-Jarek
Powrót do poprzedniej strony »