Zanim odpalisz petardę   pomyśl o zwierzętach domowych !!   *  *  * 24 grudnia 2018 roku Urząd Gminy Dąbrowa będzie nieczynny  *  *  *

Dziś jest: niedziela, 16-12-2018
Imieniny: Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Nadzwyczajne zebrania sołeckie

Sołtysi wiosek, które wymienione zostały w Uchwale Rady Miasta Opola o przystąpieniu do procedury zmiany granic Miasta Opola polegającej na włączeniu do terytorium Miasta Opola sołectw z sąsiednich gmin,  organizują spotkania z mieszkańcami. Zebranie w Sławicach odbędzie się w piątek 4 grudnia o 19:00 w świetlicy przy remizie, natomiast we Wrzoskach w środę 9 grudnia o 19.15. Cytujemy bardzo emcojonalne zaproszenie pana Sołtysa z Wrzosek:

MIESZKAŃCY I PRZEDSIĘBIORCY WRZOSEK

W środę 9 grudnia 2015 r. o godzinie 1915, w świetlicy wiejskiej, odbędzie się Zebranie Wiejskie, najważniejsze w 700-letniej historii wsi.
Przez ponad siedem wieków nikt nigdy nie pomyślał, aby wymazać naszą wioskę z map regionu. Wrzoski, pod różnymi nazwami, przetrwały czasy: książęce, cesarskie, faszystowskie i komunistyczne. Nie daliśmy się pożogom wojennym.
A teraz, lekką ręką, Prezydent Opola i jego koledzy mają czelność dokonać zamachu na naszą społeczność. Jesteśmy przekonani, że Wrzoski, Sławice i Karczów, a także inne Gminy rozrzucone wokół Opola, mają zapłacić za ‘’problemy’’ jego włodarzy.
Musimy dać odpór tej przysłowiowej, przyszłej grabieży naszej wioski i Gminy Dąbrowa.
Ten moment, to jedyna w swoim rodzaju dziejowa chwila, gdzie musimy pokazać naszą siłę i wykazać się lojalnością wobec Gminy Dąbrowa i nas samych.
To co przez lata budowaliśmy ma runąć wraz pomysłem leczenia ran ‘’opolskiej metropolii’’. Nie zapominajmy, że w ewentualnym układzie miejskim znikną wszystkie, dotychczas działające u nas organizacje, LZS, OSP czy Stowarzyszenie Odnowy Wsi.

Sołtys Sołectwa Wrzoski i Rada Sołecka

Jeżeli czujecie się odpowiedzialni za naszą społeczność Wasza obecność będzie nieodzowna.

Data publikacji: 02-12-2015 14:28
Data modyfikacji:
 02-12-2015 14:29

Powrót do poprzedniej strony »