Klub Seniora w Dąbrowie już działa. Zapraszamy Seniorów na zajęcia    *  *  *   Program Maluch + - jest dofinansowanie, jest decyzja - budujemy żłobek w obiekcie po Gimnazjum w Żelaznej.

Dziś jest: niedziela, 18-02-2018
Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany
Data publikacji: 28-09-2015 10:42
Data modyfikacji:
 29-09-2015 21:37
Opublikował: Katarzyna Gołębiowska-Jarek

Twórcze warsztaty w dąbrowskiej szkole

24 września br. w dąbrwskiej szkole po raz pierwszy miały miejsce wyjątkowe warsztaty twórcze w drewnie. W warsztatach prowadzonych przez rzeźbiarza Dariusza Pawłowskiego wzięli udział chętni uczniowie z klas czwartych.

Podczas zajęć wykonywali oni piękne bociany z drewna lipowego i naturalnej kory drzewnej, które potem ozdobiliśmy malując nogi i dziób czerwoną farbą akrylową. Dlaczego właśnie bociany? Bociany to ptaki, które każdego roku zapowiadają nam nadejście wiosny. Ponadto są zwiastunami szczęścia, dobrej wróżby i narodzin dziecka.

Dziecięca wyobraźnia jest tak bogata, że wystarczy odrobina fantazji, aby stworzyć coś pięknego, nowego i naturalnego, a każda rzecz wykonana samodzielnie najbardziej cieszy i pobudza do jeszcze większego zaangażowania.

Warsztaty w drewnie Pana Dariusza Pawłowskiego z pewnością nauczyły dzieci nowych umiejętności i oswoiły z drewnem. Z pomocą rzeźbiarza stworzyliśmy niepowtarzalne figurki, które teraz będą ozdobą naszych domów i ogrodów.

Renata Planert – Palak

 

 

 

Powrót do poprzedniej strony »