Zanim odpalisz petardę   pomyśl o zwierzętach domowych !!   *  *  * 24 grudnia 2018 roku Urząd Gminy Dąbrowa będzie nieczynny  *  *  *

Dziś jest: piątek, 14-12-2018
Imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny

Twórcze warsztaty w dąbrowskiej szkole

24 września br. w dąbrwskiej szkole po raz pierwszy miały miejsce wyjątkowe warsztaty twórcze w drewnie. W warsztatach prowadzonych przez rzeźbiarza Dariusza Pawłowskiego wzięli udział chętni uczniowie z klas czwartych.

Podczas zajęć wykonywali oni piękne bociany z drewna lipowego i naturalnej kory drzewnej, które potem ozdobiliśmy malując nogi i dziób czerwoną farbą akrylową. Dlaczego właśnie bociany? Bociany to ptaki, które każdego roku zapowiadają nam nadejście wiosny. Ponadto są zwiastunami szczęścia, dobrej wróżby i narodzin dziecka.

Dziecięca wyobraźnia jest tak bogata, że wystarczy odrobina fantazji, aby stworzyć coś pięknego, nowego i naturalnego, a każda rzecz wykonana samodzielnie najbardziej cieszy i pobudza do jeszcze większego zaangażowania.

Warsztaty w drewnie Pana Dariusza Pawłowskiego z pewnością nauczyły dzieci nowych umiejętności i oswoiły z drewnem. Z pomocą rzeźbiarza stworzyliśmy niepowtarzalne figurki, które teraz będą ozdobą naszych domów i ogrodów.

Renata Planert – Palak

 

 

 

Data publikacji: 28-09-2015 10:42
Data modyfikacji:
 29-09-2015 21:37
Opublikował: Katarzyna Gołębiowska-Jarek
Modyfikował: Katarzyna Gołębiowska-Jarek
Powrót do poprzedniej strony »