Dziś jest: niedziela, 22-10-2017
Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysława
Data publikacji: 22-09-2015 09:46 Opublikował: Katarzyna Gołębiowska-Jarek

Spotkanie policjanta z najmłodszymi uczniami Zespołu Szkół w Dąbrowie

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną  z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży .
18 września 2015 r. uczniowie klas 1 – 3 szkoły podstawowej uczestniczyli w spotkaniu z  aspirantem sztabowym Maciejem Kędrą policjantem Komendy Miejskiej Policji w Opolu oraz sierżant sztabową Mariolą Lipińską.
Dzieci miały okazję porozmawiać z Policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, konieczności przestrzegania wyznaczonych miejsc do zabawy  (z dala od jedni). Nasz Gość uczulił uczniów, aby zawsze pamiętali                       o zapinaniu pasów podczas podróży samochodem i niemarudzeniu w trakcie jazdy (bo rozprasza to kierowcę). Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń i każdy uczestnik ruchu drogowego powinien posiadać.
Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą  z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały liczne przykłady niewłaściwego i prawidłowego zachowania się. Na koniec spotkania pierwszoklasiści obdarowani zostali książeczkami edukacyjnymi „Pierwszaki”, drugoklasiści otrzymali pakiet edukacyjny „Już małe dziecko wie!”, a trzecioklasiści – opaski odblaskowe.
Renata Planert - Palak