Tereny inwestycyjne w Gminie Dąbrowa: Węzeł Prądy, szczegóły na stronie internetowej    *  *  *    Stanowcze NIE! dla zmiany granic Gminy Dąbrowa. 96 % przeciw proponowanej zmianie granic. Szczegóły konsultacji społecznych w aktualnościach i na stronach BIP    *  *  *      

Dziś jest: piątek, 19-01-2018
Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
Data publikacji: 08-09-2015 18:35 Opublikował: Katarzyna Gołębiowska-Jarek

OGROMNY SUKCES KOBIECEJ DRUŻYNY POŻARNICZEJ OSP W ŻELAZNEJ

Wielkie gratulacje dla dziewczyn!!!!  
Po raz trzeci z rzędu Kobieca Drużyna Pożarnicza z OSP Żelazna (gmina Dąbrowa) wywalczyła Wice-mistrzowsto Polski w Krajowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych (2007r. Płock, 2011r. Konin, 2015r. Polanica-Zdrój). W skali kraju nie ma drugiej takiej jednostki, która przez 3 kolejne zawody krajowe OSP z rzędu zajęłaby to samo miejsce. Należy podkreślić, że zawody odbywają się co 4 lata, a skład drużyny się zmieniał.

Do XIV Krajowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych, które odbyły się w dniach 4-6 września 2015r. w Polanicy-Zdroju zakwalifikowały się cztery drużyny OSP z woj. opolskiego: w kat. A - drużyny męskie: OSP Raszowa - powiat strzelecki oraz OSP Łomnica - powiat oleski; w kat. C - drużyny kobiece: OSP Żelazna - powiat opolski oraz OSP Raszowa - powiat strzelecki.

Skład drużyny OSP Żelazna:
1. Lidia Baldy - Przodownik II roty
2. Paulina Pacuła - Pomocnik II roty
3. Anna Kohs - Przodownik I roty
4. Marta Pacuła - Pomocnik I roty
5. Brygida Wolnik - Rozdzielacz
6. Joanna Gładki - Mechanik
7. Wiktoria Dudek - Łącznik
8. Sara Biedron - Rezerwa
9. Justyna Rychlik – Dowódca
10. Bernard Biedron - Obsługa motopompy
11. Paweł Baldy - Kierownik drużyny

 

 

Powrót do poprzedniej strony »