Tereny inwestycyjne w Gminie Dąbrowa: Węzeł Prądy, szczegóły na stronie internetowej    *  *  *    Stanowcze NIE! dla zmiany granic Gminy Dąbrowa. 96 % przeciw proponowanej zmianie granic. Szczegóły konsultacji społecznych w aktualnościach i na stronach BIP    *  *  *      

Dziś jest: niedziela, 21-01-2018
Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
Data publikacji: 20-08-2015 15:52 Opublikował: Katarzyna Gołębiowska-Jarek

Dąbrowskie ZAMCZYSKO 2015

PLAKAT3_ZAMCZYSKO_2015.jpeg Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Dąbrowie w dniach 04-05.09.2015 roku będzie organizował VII Dąbrowskie Spotkania z Poezją Śpiewaną „ZAMCZYSKO”. Czternastu wykonawców wystąpi w tym roku na dąbrowskiej scenie, wśród nich tak znakomici muzycy, jak Stanisław Soyka, Wolna Grupa Bukowina, Jerzy Filar czy Marek Andrzejewski.

W ciągu dwóch dni koncertów na dąbrowskiej scenie pojawi się czołówka polskich wykonawców nurtu poetyckiego, w tym Adam Drąg, Waldemar Chyliński, czy zespoły Bieguni, Bądź Ciszą, Mikroklimat. W piątkowy wieczór (4 września) na scenie będziemy przeżywać urodziny wrocławskiej grupy SETA, której piosenki śpiewane są od czterdziestu lat na szlakach i w schroniskach. Na urodzinowy koncert przyjęli zaproszenie muzycy, którzy w ciągu ostatnich dziesięcioleci wspólnie tworzyli muzyczną historię poezji śpiewanej.

Sobota 5 września przeznaczona jest przede wszystkim dla wykonawców z młodszego pokolenia „krainy łagodności”. Nie są  to jednak debiutanci. Każdy z artystów swój dorobek już wydał na płycie lub kilku płytach. A zwieńczeniem Imprezy będzie koncert legendy polskiej sceny muzycznej Stanisława Soyki. W piątek i sobotę koncerty rozpoczynają się o 17:30 i trwać będą do późnych godzin nocnych. W sobotę na scenie usłyszymy także uczestników warsztatów muzycznych, które od kilku lat tradycyjnie organizowane są na ZAMCZYSKU.

Koncerty ZAMCZYSKA nie są biletowane.

Dąbrowskim Spotkaniom z Poezją Śpiewaną towarzyszą wydarzenia okolicznościowe, w tym przede wszystkim warsztaty muzyczne, prowadzone przez gwiazdy dąbrowskiego Festiwalu. Uczestnicy warsztatów mogą swoje umiejętności zaprezentować na głównej scenie Spotkań. Dodatkową oprawę Zamczyska zapewniają wolontariusze ze Stowarzyszenia Ochrony Dóbr Kultury w Gminie Dąbrowa „Dąbrowskie Skarby” (wystawy, zwiedzanie Zamku w Dąbrowie, pokazy historyczne)

 

PLAKAT3_ZAMCZYSKO_2015.jpeg

PLAKAT3_ZAMCZYSKO_2015.jpeg

 

Powrót do poprzedniej strony »