Klub Seniora w Dąbrowie już działa. Zapraszamy Seniorów na zajęcia    *  *  *   Program Maluch + - jest dofinansowanie, jest decyzja - budujemy żłobek w obiekcie po Gimnazjum w Żelaznej.

Dziś jest: sobota, 20-10-2018
Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

Ochrona przyrody w Chróścinie

W chróścińskim parku, w miesiącu maju nasadzono blisko pół tysiąca roślin,a w tym m.in: azalie, rododendrony, berberysy, brzozy, sosny, klony, platany, różaneczniki, migdałowce i inne. Zakup, dostawa i wykonanie nasadzeń możliwe było dzięki dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu, nagrody jaką otrzymała wieś Chróścina w konkursie "Fundusz sołecki najlepsza inicjatywa"  oraz z funduszu sołeckiego na rok 2015. Nasadzenia wykonane zostały zgodnie ze sztuką i zasadami współczesnej wiedzy przyrodniczej. Kompozycja została opracowana wszechstronnie i szczegółowo przemyślana pod względem walorów estetycznych, rozwiązań technicznych, ekonomiczności związanej z wykonawstwem i późniejszym  użytkowaniem. Zwrócono uwagę na funkcjonalność, przyjazność dla środowiska, estetykę. Gatunki dobrano optymalnie do rodzaju podłoża, warunków klimatycznych i świetlnych. 
Drzewa alejowe posiadają min. jedną podporę o średnicy 5cm. i wys. 200cm. Wszystkie rośliny są obsypane podłożem próchnicznym w celu utrzymania wilgoci. Do roślin kwaśnolubnych zastosowano zaprawianie dołów podłożem o odczynie ph 3,5-4,5. 

 

 

 

 

 

 

 

Data publikacji: 18-05-2015 19:31
Data modyfikacji:
 18-05-2015 20:20
Opublikował: Katarzyna Gołębiowska-Jarek
Modyfikował: Katarzyna Gołębiowska-Jarek
Powrót do poprzedniej strony »