Klub Seniora w Dąbrowie już działa. Zapraszamy Seniorów na zajęcia    *  *  *   Program Maluch + - jest dofinansowanie, jest decyzja - budujemy żłobek w obiekcie po Gimnazjum w Żelaznej.

Dziś jest: niedziela, 25-02-2018
Imieniny: Almy, Cezarego, Jarosława

KOMUNIKAT WÓJTA GMINY DĄBROWA W SPRAWIE ĆWICZEBNEGO URUCHOMIENIA SYREN.

KOMUNIKAT WÓJTA GMINY DĄBROWA

W SPRAWIE ĆWICZEBNEGO  URUCHOMIENIA SYREN.

Zawiadamiam mieszkańców Gminy Dąbrowa , że w dniu 12 maja 2015r /wtorek/  w ramach krajowego treningu ostrzegania             o zagrożeniach uderzeniami z powietrza zostanie przeprowadzony  trening systemu powszechnego ostrzegania wojsk i ludności cywilnej o zagrożeniu uderzeniami z powietrza oraz systemu alarmowania i ostrzegania na obszarze województwa opolskiego, którego elementem będzie uruchomienie syren alarmowych – sygnał „Ogłoszenie alarmu” a następnie sygnał „Odwołanie alarmu”

„OGŁOSZENIE ALARMU” – modulowany dźwięk syreny w okresie trzech minut;

„ODWOLANIE ALARMU” – ciągły dźwięk syreny w okresie trzech minut.

W związku z powyższym prosi się mieszkańców o zachowanie spokoju ponieważ będą  to tylko ćwiczenia.

Zgodnie z § 10 ust. 3 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach (Dz. U. z 2013r. poz. 96) – sygnały alarmowe i komunikaty ostrzegawcze mogą być wykorzystywane w ramach treningów i ćwiczeń dotyczących systemów wykrywania i alarmowania po ogłoszeniu  tych treningów przez właściwe terytorialnie organy  administracji  publicznej z 24-godzinnym wyprzedzeniem.

Wójt Gminy Dąbrowa

/-/ Marek Leja