Dziś jest: czwartek, 17-08-2017
Imieniny: Anity, Elizy, Mirona
Data publikacji: 28-04-2015 14:18 Opublikował: Katarzyna Gołębiowska-Jarek

Kolejne koszykarskie sukcesy uczniów Gminy Dąbrowa!

W roku szkolnym 2014/15 w eliminacjach do Wojewódzkich Igrzysk LZS Szkół Wiejskich w koszykówce dziewcząt (gimnazjum) wystartowało 14 drużyn z województwa opolskiego. 3 marca 2015 r. w Izbicku  odbyły się mecze eliminacyjne. Drużyna z Chróściny zajęła w swojej grupie 1. miejsce, pokonując rywalki z Szymiszowa, Izbicka i Starych Siołkowic.

15 kwietnia, w Tarnowie Opolskim rozegrany został finał, w którym gimnazjalistki z Chróściny rywalizowały z Pokojem, Tarnowem Opolskim oraz Dobrzeniem Wielkim. Rywalizowały wspaniale, bo zajęły 1. miejsce w województwie!

Złote medalistki to: Sara Major, Zuzanna Reuss, Wiktoria Reuss, Hanna Kowalska, Emilia Machnik, Vanessa Mayer, Agata Krasek, Daria Kręcichwost, Małgorzata Kot oraz Wiktoria Majer. Dziewczętom gratulujemy sukcesu i czekamy na dalsze.

Przypomnijmy, że kilka tygodni temu w finałach wojewódzkich mini koszykówki chłopców i dziewcząt ze szkół podstawowych, które odbywały się w Hali Sportowej w Dąbrowie, nasze uczennice zajęły 3. miejsce, a uczniowie zwyciężyli. Jak się więc okazuje, w Gminie Dąbrowa jest mnóstwo utalentowanej młodzieży także w tej dyscyplinie sportu!