Dziś jest: niedziela, 24-09-2017
Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny
Opublikował: Katarzyna Gołębiowska-Jarek

Comenius w przedszkolu w Naroku

W dniach 7 – 11.12.2010. – mieliśmy okazję poznać kolejną „Tradycję naszych przyjaciół z Europy”. Tym razem były  to  Mikołajki w Niemczech i związane z nimi obrzędy i zwyczaje. W przywołanym okresie  zostaliśmy obdarowani prezentami, które – na wzór niemieckich – zostały ukryte w Mikołajowych butach, specjalnie na tę okazję uszytych; Ponadto poznaliśmy legendę o Św. Mikołaju, zapachy i aromaty z jego worka, braliśmy udział w licznych grach i zabawach, związanych z tradycją  Mikołajek w Niemczech.W tym samym czasie oryginalnym obchodom Mikołajek przyglądała się w Niemczech p. Dyrektor Gizela Przybyła, która przebywała w kraju sąsiadów na zaproszenie p. Dyrektor Waltraud Ossadnik z partnerskiej miejscowości Lengede.

Prezentacja podsumuwująca: PPTXPrezentacja - podsumowanie Comenius.pptx